Kinga Kosmalska

Kinga Kosmalska

Bachatę zaczęłam tańczyć 5 lat temu i do dziś jest to mój ulubiony styl taneczny, w którym ciągle się rozwijam. Przeszłam przez wiele stylów tanecznych, jednak to właśnie bachata skradła moje serce na dłużej. Podczas zajęć szczególną uwagę skupiam na kobiecych stylingach oraz na dopasowaniu ruchów tanecznych do muzyki. Chcę zarazić pasją do tańca wszystkich kursantów i zawsze dopasowuje poziom zajęć do grupy.

Jestem duszą artysty – na co dzień maluję i projektuję, a popołudniami spędzam czas na sali tanecznej. Bachata zajmuje ważne miejsce w mojej twórczości artystycznej. W 2023 roku obroniłam pracę magisterską na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która dotyczyła powstania bachaty i jej historii. Dzięki temu, na moich zajęciach nie skupiam się tylko i wyłącznie na tańcu, ale lubię również wprowadzać różne istotne treści historyczne, opowiadać jak powstała bachata i pokazywać jej różne odmiany.

Przez długi czas tańczyłam w zespole tanecznym, biorąc udział w różnych eventach w Polsce. Obecnie jestem członkiem bachatowego zespołu tanecznego, gdzie nadal rozwijam swoje umiejętności taneczne.

Scroll to Top